tel örgü ve tel çit
tel örgü ve tel çit

tel örgü ve tel çit
tel örgü ve tel çit
tel örgü ve tel çit
tel örgü ve tel çit
tel örgü ve tel çit
tel örgü ve tel çit
tel örgü ve tel çit
tel örgü ve tel çit

Halı Saha Yapımı

Halı saha yapımı maliyeti; halı saha yapmayı planlarken akla gelen ilk hususlardan biridir. Maliyet nasıl düşürülür kısmına gelirsek, halı sahada en çok kullanılan malzeme tel örgü ve tel çit malzemeleridir. Eğer Bu ürünleri üreticinden alırsanız maliyet düşecektir.

POMETAL tel örgü, istenilen özellikte, boyutta ve göz aralığında halı saha tel örgü’sü ürete bilmektedir. Türkiye’nin her yerine her türlü spor sahası  (halı saha) kurabilecek ekipmana sahibiz. 

Halı saha standart ölçülerini ve kullanılacak malzemeleri aşağıda ki listede bulabilirsiniz. Ayrıca “Suni Çimli Halı Saha Teknik Şartnamesi” ni incelemenizi tavsiye ederim.

halı saha maliyetiStandart Halı Saha Ölçüleri ve Kullanılan Malzemeler

 Örgü Teli: 40x40mm / 50x50mm / 60x60mm

Tel Kalınlığı: 3,5mm / 4,00mm / 4,5mm

Suni Çim Halı : 50mm Soft / 50mm Naturel / 55mm Soft / 55mm Naturel

Ana Dikmeler : Q 60 / Q 89 / Q102 SİYAH BORU

Kaplama: Antipas Üzeri Epoksi Boya – Sıcak Daldırma Galvaniz Üzeri Epoksi Boya

Aydınlatmalar : 400w PROJEKTÖR

Standart  Halı Saha Ölçüleri, 30 mt kısa kenar ve 50 mt uzun kenardır.

 Spor Sahaları

basketbol sahası yapımı   spor sahası yapımı

Halı Saha Maliyeti

Halı saha maliyetini; kurulacak halı sahanın boyutlarına, zemin yapısına, istediğiniz ürünlerin özelliklerine ve kalitesine göre değişecektir. Bizi arayın veya aşağıdaki formu kullanarak isteklerinizi yazın en kısa sürede geri dönüş yapalım.

Bizden teklif almadan halı saha yapımına karar vermeyin.

POMETAL tel örgü ve tel çit sistemleri, halı saha yapımı işlerinizde uygun fiyat kaliteli işçilik garantisi verir.

Tel Örgü Aramaları:

 • saha için tel
 • halı saha ölçüleri.ve fiyati
 • DİKEY BAHÇE TEKNİK ŞARTNAMESİ
 • halı saha yapılışı
 • demir kafes futbool sahasi nekadar fiyati
 • halı saha maliyeti en uygunu fiat listesi
 • basketbol sahasının yapımının malzemelerin fiyatları
 • kapaklı halı saha fiyatları
 • ince bahçe teli
 • halı saha standart ölçüleri

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

(31) soru

 • ERSEN tanatmis

  16×6 buyuklukte ptofillerle destekli yukseklik 5 metre zemin su an kilit taş basket potası artı iki minyatür kale fiyat nedir

  Cevapla

 • Seyfali

  20*45 ölçülerinde halı saha yapmak istiyoruz. Maliyeti hususunda bizi bilgilendirebilir misiniz?

  Cevapla

 • Serdar

  Site içerisine 1adet 16.75/9.15 boyutlarında futbol sahası ve 1adet 16.00/9.05 boyutlarında çok amaçlı(basketbol, voleybol ve hentbol) yaptırılacaktır. Anahtar teslim fiyatını bildirirmisiniz

  Cevapla

 • turan yeşiloğlu

  40m*20 m ebatlarında okul bahçesine yapılacak olan suni çim açık halı saha için anahtar teslim fiyatınız nedir?

  Cevapla

 • gökhan gürel

  merhaba
  istanbulda yaklaşık 4.5 dönümlük yerimizi 3 adet kapalı halı saha ve kapalı alanı (soyunma odaların cafeteryaların )olduğu kısmıda düşünürsek kaba taslak maliyetlerini öğrenebilir miyim..
  ayrıca ödemelerde nasıl bir kolaylık sağlıyorsunuz taksite bağlıyor musun vs vs bilgi edinmek istiyorum

  Cevapla

 • ALİ CENK DÖNMEZ

  Sn. Yetkili;

  Aşağıda şartname ve teknik özellikleri verilen 160 metre uzunluğunda 550 cm yüksekliğinde tel çit imalatı için anahtar teslim teklif fiyat verebilir misiniz? İş Edirne İpsala’dadır.

  İyi çalışmalar.

  40X 40 mm göz aralıklı 3.5 mm kalınlığında PVC kaplı kafes tel örgü, 200 cm arayla 76 mm çapında dikey boru profil, 180 cm arayla 48 mm yatay boru profil

  Cevapla

 • ALİ CENK DÖNMEZ

  Sn. Yetkili;

  Aşağıda şartname ve teknik özellikleri verilen 40 m*20 m ebatlarındaki suni çim halı saha için anahtar teslim teklif fiyat verebilir misiniz? İş Edirne İpsala’dadır.

  İyi çalışmalar.

  ŞARTNAME
  Sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapılacak alanın, plankoteli aplikasyon planı dikkate alınarak, 30 cm derinliğinde makine ile kaba kazısı ve daha sonra ince tesviyesi yapılacaktır. Proje kotlarına getirilen alan, ağır tonajlı, çift tandemli, titreşimli silindirle iyice sıkıştırılacaktır. Yüklenici zeminde meydana gelebilecek sıkışma ile çökmeler ve ondülasyonlara ilişkin her türlü tedbiri alacaktır.
  Drenaj Kanalları:
  Futbol sahasının çevre kanalları, drenaj projesinde belirtilen yerlerden -40 cm derinlikten başlamak suretiyle, 50-70 cm genişliğinde trapez şeklinde tahliye yönüne doğru % 0,5 eğim verilerek açılacak ve ana drenaj rögarına bağlanacaktır.
  Futbol sahasının iç kanalları, drenaj projesinde belirtilen uzunluklarda, çevre drenaj kanalına doğru 45°’lik açı ile açılacaktır. İç kanallar, -30 cm derinlikten başlayarak, 30-50 cm genişliğinde trapez şeklinde ve çevre kanallarına doğru % 1 eğim verilerek açılacak ve çevre drenaj kanallarına bağlanacaktır. Drenaj kanalları kazısından çıkan malzemeler, ilgili Belediyenin gösterdiği hafriyat döküm sahasına dökülecektir.
  Açılan kanalların (iç ve çevre) taban yüzeyleri sıkıştırılıp eğimine uygun olarak kaba tesviyesi yapıldıktan sonra kanal tabanlarına 5 cm kalınlığında 1-7 mm kum serilerek ince tesviyesi yapılacaktır. Çevre ve iç kanallara Ø100 mm PVC delikli drenaj boruları döşenecektir. Drenaj borularının bağlantıları manşon, Y ve T çatal dirsek kullanılarak yapılacaktır. Ana drenaj rögarından idarece gösterilen deşarj hattına Q 200 mm çapında spiral sarımlı PVC esaslı boru ile fen ve sanat kurallarına uygun olarak bağlantı yapılacaktır.
  Drenaj Rögarları:
  Uygulama projesinde belirtilen yerlere (R1,R2….) rögar kesitine uygun olarak 250 dozlu demirsiz beton ile imal edilip hazır hale getirilecektir.
  Drenaj Kanalları:
  Drenaj borularının montajını ve rögarların imalatının bitirilmesine müteakip drenaj kanalları, kanal üst seviyelerine kadar İdare tarafından özellikleri itibari ile beğenilen 3 no’lu (30 mm çaplı) dağ kırması mıcırla doldurulacaktır.
  Drenaj Tabakası:
  Kanalların doldurulmasından sonra projede gösterilen futbol sahası alanına alt yapı detay kesitinde belirtilen ölçü değerlerine göre 15 cm kalınlığında 3 no’lu dağ kırması mıcır (30 mm çaplı), projesinde belirtilen kotlarına uygun olarak makine ile serilecektir. Serilen mıcır, ağırlığı 150-250 kg olan çift tandemli silindirle titreşim yapılmadan enine ve boyuna olmak üzere sıkıştırılacaktır.
  Üst Tabaka:
  Drenaj tabakasının hazırlanmasından sonra üst tabakanın imalatına geçilecektir. Üst tabakanın imalatında, İdare tarafından özellikleri itibariyle beğenilen 1-2 no’lu dağ kırması mıcır (5-15 mm çaplı) projede gösterilen futbol sahasına 10 cm kalınlığında olmak üzere projesinde belirtilen kotlarına uygun olarak, 2 m aralıklarla yerleştirilmiş seri kalıplar arasına el arabaları ile taşınacak ve elle mastarlanmak suretiyle serilecektir. Mastarlama sırasında sahaya kesinlikle araç sokulmayacaktır. Malzeme serimi tamamlandıktan sonra mastarlar sökülecek, yerleri aynı malzeme ile doldurularak tesviye edilecek ve saha sulanarak serilen malzeme enine ve boyuna olmak üzere ağırlığı 150-250 kg silindir ile bandaj izi bırakılmadan sıkıştırılacaktır.

  55 mm ÇİM HALI TEKNİK ŞARTNAME

  TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  İPLİK
  İPLİK HAMMADDESİ : UV Dayanıklı 100 % PE MONOFLEMENT
  İPLİK AĞIRLIĞI / 10,000 m : 8.700 Dtex (6*1375)

  TABAN
  TABAN BEZİ : D12, Thilion – Stabilized Anglehair
  SIRT KAPLAMA : Carboxylated (SBR) Latex 1050 gr/m2
  SU GEÇİRME DELİKLERİ : Çap 7mm 30 adet/m2
  SU GEÇİRGENLİK : >180 mm/hr

  HALI
  HAV YÜKSEKLİĞİ : 55 mm
  TOPLAM YÜKSEKLİK : 56 mm
  TOPLAM HAV YÜKSEKLİĞİ : 113 mm
  HAV AĞIRLIĞI : 991 gr/m2
  TOPLAM AĞIRLIK : 2.191 gr/m2
  BOYUNA SIKLIK : 140 ilme/mt
  ENİNE SIKLIK : 5/8 inch (63 ilme/m)
  TOPLAM İLME SAYISI : 8.819 adet/m2
  RENK : Yeşil
  UV DAYANIKLIĞI : 5000 saat DIN 53837
  RENK DEĞİŞİMİ : DIN 54004 Standart’ına göre ayarlanmış
  RULO ENİ : 4 m
  * Değerler ( +, -) % 2 olabilir

  KULLANILACAK YAN MALZEMELER

  Kum Tipi : Yıkanmış-kurutulmuş silica kum: Büyüklüğü 0,5 -1,0 mm, min % 80 yuvarlaklık oranı
  Kum Kullanım Miktarı : 28 kg/m2
  Sbr Granül Tipi : Partikül büyüklüğü 0,5 – 1,5 mm; Siyah; yabancı maddelerden arındırılmış
  Sbr Granül Kullanım Miktarı : 8 kg/m2
  Jeotekstil Halı Altı Keçesi : Kırçıllı keçe, 160 gr/m2
  Yapıştırma Bandı : 450 Denye üstü PVC kaplı Helmetin Bezi, 360 gr/m2
  Yapıştırıcı : Çift kompenantel poliüretan yapıştırıcı
  Yapıştırıcı Kullanım Miktarı : 0,20 kg/m2

  BELGELER
  _ Kalite belgesi BVQİ ISO 9001:2000 olmalıdır.
  _ Kullanılan sentetik çim ürünün TSE İmalata Yeterlilik Belgesi olmalıdır.
  _ Kullanılan sentetik çim ürünün TSE Kalite Uygunluk Belgesi olmalıdır.
  _ Kullanılan sentetik çim San. ve Tic. Bakanlığı izni ile Garantili olmalıdır.

  Futbol sahası aplikasyon planında belirtilen tüm alandaki sentetik çim halı, yukarıda teknik özellikleri belirtilen şartlara sahip olacaktır. Futbol sahası sentetik çimi, yeşil renkte imal edilecek olup, oyun çizgileri sentetik çim halının teknik özellikleri ile aynı özellikte dokunarak, 10 cm genişliğinde kurallara uygun olarak beyaz renkte imal edilecektir.
  Çakılın serilmesi ve son olarak yapılacak kotlamalardan sonra halının altına sentetikten imal edilen keçe serilecektir. Yukarıdaki tarife uygun olarak hazırlanan altyapı üzerine yukarıda teknik özellikleri verilen sentetik çim halı döşenecektir. Halının ek yerleri ve çizgiler, minimum 28 cm genişliğinde helmetin bezi ve çift bileşenli poliüretan esaslı yapıştırıcı ile yapıştırılacaktır.

  Yukarıda teknik özellikleri belirtilen halı dolgu malzemeleri (kum ve SBR), özel kum granül serme makinesi ile halı üzerine serilecektir. Dolgu malzemeleri kesinlikle el ile serilmeyecektir. Yüklenici firma dolgu malzemelerini 23 mm SBR ve 15 mm silika kum olacak şekilde serecektir. Yüklenici firma kesin kabulden önce de sahanın SBR ve silika kum eksikliklerini özel kum granül serme makinesi ile tamamlayıp diğer bakımlarını yaptıktan sonra idareye teslim edecektir.

  Numune Alma ve Laboratuar İncelemesi:

  Sentetik çim sahada kullanılacak olan halının ipinin FIFA nın akredite ettiği bir spor laboratuarı tarafından daha önceden Fifa Quality Consept (FQC) Normlarına göre test edilmiş olması gerekmektedir. Laboratuar raporu; ipin UV testinden ve iklim koşulları testinden geçmiş olduğunu belirtir. Sentetik Çim halıda kullanılacak olan ipin daha önceden test edilmesi ve test sonucu evraklarının hazır olması gerekir.

  İhaleyi kazanan firma, sözleşmenin imzalanmasından sonra 15 gün içerisinde sahaya sereceği halının FİFA nın akredite ettiği bir spor laboratuarı tarafından Fifa Quality Consept (FQC) Normlarına göre laboratuar testinden geçen ip olduğuna dair laboratuar test evraklarını, yeminli mütercimden Türkçe tercümeleri ile birlikte aslını veya noterden tasdikli bir örneğini idareye vermek zorundadır. Bu evrakların idareye verilememesi ipin UV testi ve iklim direnci testinin yapılmadığını gösterir. Test sonucu evrakları idareye verilerek idarenin onayı alındıktan sonra Halı dokuma işlemine başlanacaktır. Bu süre içerisinde Laboratuar test sonuçlarını idareye sunmayan firma ile imzalanan sözleşme, idare tarafından tek taraflı olarak fesh edebilecektir.

  Tüm sentetik çim halılar dokunarak iş mahalline getirildikten sonra, FİFA tarafından akredite edilmiş bir labaoratuvarca iş mahalline getirilen halıdan halı seriminden önce herhangi bir halı rulosundan 1×1 m ebatlarında halı numunesi ve ayrıca 1 rulodan da ip numunesi alınarak laboratuara gönderilecektir. Halı numunesi alınırken idareden en az bir kişi, yüklenici firma ve laboratuar firmasından da birer kişi hazır bulunacaktır.

  Sahaya getirilen sentetik çim halı ruloları idarenin belirleyeceği bir yerde test sonuçları gelene kadar muhafaza edilecektir. Halıların muhafazası ile ilgili her türlü sorumluluk yükleniciye aittir.

  FİFA tarafından akredite edilen bir laborotuvara gönderilen halı ve ip numunesinin analiz sonucu yeminli mütercim tarafından Türkçe tercümeleri ile birlikte FİFA tarafından akredite edilen spor laboratuarı tarafından idareye dilekçe ekinde sunulacaktır. Bu laboratuar test sonuçlarına göre; sahaya serilecek olan sentetik çim halı rulolarından alınan örnekler teknik şartname kriterlerine uymazsa ve ipin daha önceden FQC kriterlerine göre test edilen ve testi geçen bir ip olmadığı tespit edilirse halı sahaya kesinlikle serilemez.

  Sentetik çim halıya ilişkin laboratuar analiz ve araştırmaları ile ilgili tüm işlemler ve giderler yükleniciye aittir.
  SGM (Spor Genel Müdürlüğü) Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahaları Kalite Uygunluk Testleri:
  Sahaya serilecek olan sentetik çim halıya ilişkin laboratuar test sonuçlarının laboratuar firması tarafından uygun görülmesi halinde halı serimine başlanacaktır. Halı serilip kumlama ve granülleme işlemlerinin tamamlanmasından sonra ilgili laboratuarca aşağıda belirtilen saha testleri yapılacak olup, test sonuçları dilekçe ekinde idareye sunulacaktır. Bu saha testlerinin olumlu olması halinde sentetik çim halı bedeli ödenecektir.
  SGM saha uygunluk testleri işin toplam süresi içinde değerlendirilecek olup ayrıca ek süre verilmeyecektir.

  1. Saha ondülasyon testi:

  Halı serilip, kumlama ve granülleme işlemlerinden sonra; üç metrelik mastarla saha enine ve boyuna taranmak suretiyle yapılacaktır. Max.10 mm’ yi aşan ondülasyonlar düzeltilecektir.

  2. Top zıplama testi:
  Sentetik çim yüzeyli sahaya 2 metre yükseklikten top bırakıldığında; topun zıplama yüksekliği 60-100 cm arasında olmalıdır.

  3. Top yuvarlama testi:
  Sentetik çim yüzeyli sahaya; 1 m yüksekliğindeki top yuvarlama aparatından 45 derecelik açıyla serbest olarak bırakılan topun 4-10 m arasındaki uzaklığa gitmelidir.

  4. Saha ölçüleri testi:
  Saha ölçüleri projesine göre kontrol edilmelidir.

  5. Kum ve SBR granül ölçümleri testi:
  Kum ve SBR granül değerleri şartnamesindeki yükseklik değerlerine göre kontrol edilmelidir.
  Bu testler sahada aşağıda belirtilen noktalarda yapılmalıdır.

  Garanti Süresi
  Sentetik çim halı, bakım ve kullanım talimatlarına uymak kaydıyla min. 5 yıl sentetik çim halı üretici firma garantisi kapsamında olacaktır. Garanti belgesi geçici kabul aşamasında İdareye sunulacak olup, bu belge sunulmadan geçici kabulü yapılmayacaktır.

  Kale Direği

  1. Kale direği özel imalat alüminyum alaşımdan imal edilecektir.
  2. Direk profillerinin köşe ve zemin birleşimi vidasız ve kaynaksız olacaktır.
  3. Direkler elektrostatik toz boya ile beyaz renkte boyanmış olacaktır.
  4. Kale direği üst kirişi iki parça olacak ve özel birleştirme aparatı ile bağlanarak sabitlenecektir.
  5. Kale direğinin yüksekliği 200 cm ve genişliği 500 cm olacaktır.

  Cevapla

 • Hakan kaya

  45/25 m kare olcutunde kapalı halı saha yaptırmak istiyorum. Maliyeti hakkında bilgi verir misiniz lütfen

  Cevapla

 • Erkan Tan

  Sitemizin bahçesine beton zemin üzerine 15×28 ebatında etrafı tel üzeri file ile kapalı mini halı saha yapma talebimiz var. Olur mu? Olur ise yaklaşık maliyet konusunda bilgi rica ediyorum. Halı tel direk file şeklinde detaylandırabilirsek sevinirim. İşçilik kısmını site sakinleri olarak yapmayı düşünüyoruz.

  Cevapla

 • AYSU AKIN

  28*15 EBADINDA OKUL BAHÇESİNE YAPILACAK BASKETBOL SAHASI MALİYETİ NE KADAR OLABİLİR? MALİYETİ YAPILACAK İŞE GÖRE KALEM KALEM HESAPLAYABİLİRSENİZ SEVİNİRİM. TEŞEKKÜR EDERİM.

  Cevapla

SORUN CEVAPLAYALIM


Lütfen isteğinizi açıklayıcı bir şekilde yazınız.